דף הבית  >  בואי כלה  >  מדריך לקניית טבעות אירוסין ונישואין
 

מדריך לקניית טבעות אירוסין ונישואין

איך בוחרים טבעת אירוסין? מה צריך לדעת לפני שקונים טבעת נישואין? כל מה שרציתם לדעת במדריך השלם שהכנו לכם. מזל טוב!

קרן אוחיון
01/09/2013

את המסורת כולם מכירים: גברים מציעים נישואין כשהם כורעים על ברכיהם ומגישים טבעת אירוסין מזהב משובצת יהלום לאהובת ליבם. אבל איך בוחרים את טבעת האירוסין? ומה ההבדל בינה לבין טבעת נישואין? מעצב התכשיטים המוביל הוד מקבילי מסביר במדריך המיוחד שהכנו לכם את כל מה שצריך לדעת.

 

קיצורי דרך: בחירת טבעת אירוסין, בחירת היהלום, מחירים לטבעות אירוסין, טבעות נישואין

 

טבעת אירוסין זהב לבן בשיבוץ 3 יהלומים

טבעת אירוסין זהב לבן בשיבוץ 3 יהלומים

דבר ראשון: בחירת טבעת אירוסין

בחירת טבעת אירוסין:

 

לבחירתכם שתי אופציות: האחת, לבחור מתוך דגמים מוכנים מראש שיש בחנות המעצב או באתר המעצב. השנייה, לעצב טבעת במיוחד בעיצוב אישי. בדרך כלל, עיצוב טבעת מקורית יעלה יותר מעיצוב טבעת שיש לה מודל מוכן.

 

איך יודעים מה לבחור?

 

ראשית, צריך לברר מה הטעם האישי של האישה שטבעת האירוסין תוענק לה. הגבר יכול להביא מהבית דוגמאות של טבעות ולפיהן אנחנו מאתרים את הסגנון - מודרני, וינטג' וכן הלאה. הגבר יכול לשאול גם את אם הכלה לעתיד או חברה טובה לגבי הטעם שלה, למשל האם היא מעדיפה תכשיטים מזהב או מכסף (ואז ניתן לבחור זהב לבן, שצבעו מזכיר כסף).

 

אם הגבר לא מוצא מבין הדגמים המוכנים דגם שעונה לטעם של אהובתו, אפשר לבחור בתהליך יצירה משותף בו יוצרים דגם אישי לפי האופי של האישה, טעמה וכמובן התקציב. בדרך כלל מדובר במעין חווית יצירה משותפת שמצליחה מאוד.

 

אווירה נעימה בתהליך העיצוב:

 

בבואכם למעצב טבעות שמעצב לכם טבעת מקורית, ודאו שעיצוב המודל איננו מחייב אתכם. כלומר, שגם אם לא תאהבו את התוצאה הסופית, לא תחויבו במחיר הטבעת או במחיר עיצוב המודל.

 

אגב, הוד, מציין ש"אצלי עיצוב המודל איננו מחייב את הלקוח - אני מעצב דגם מקדים, כדי שהדגם יותאם ללקוח ושיהיה לו ברור מה הוא מזמין, ללא התחייבות. זה חשוב לאווירה נעימה בתוך התהליך".

 

לבחור לבד או עם חברה?

 

בדרך כלל גברים מגיעים לבחור את הטבעת לבד, מכיוון שהם רוצים להפתיע ולבקש את ידה של בת הזוג. לפעמים מגיעים עם יועצות למיניהן, למשל, חברה קרובה או אחות ששותפה בסוד העניינים. הוד אומר ש"ברוב המקרים, גם אם הגברים מגיעים עם יועצות, הם אלה שמכריעים בסופו של דבר מה לקנות".

 

גודל הטבעת: 

 

אם מגיעים בלי הכלה לעתיד, רצוי לקחת טבעת אחרת שלה ממגירת התכשיטים ולפי זה להתאים את הגודל. אם אין אפשרות כזאת, אפשר לעצב מידה סטנדרטית ואחר כך לערוך שינויים והתאמות.

 

הזהב:

 

נהוג בטבעת אירוסין להזמין זהב 14 קאראט (58 וחצי אחוז זהב) או 18 קאראט (75 אחוז זהב). ככל שאחוז הזהב גבוה יותר - כך מחיר הטבעת יהיה יקר יותר.

 

הוד מקבילי, מעצב טבעות אירוסין ונישואין בגלריה בכפר ויתקין

הוד מקבילי, במהלך העבודה בגלריה בכפר ויתקין

 

יהלום בטבעת: 

 

ברוב המקרים, נהוג לשבץ יהלום בטבעת. יש גברים שמעדיפים אבנים אחרות כגון רובי או אמרלד, אבל רוב רובם של הגברים בוחרים ביהלום, ברוב המקרים זוהי גם בחירתה (וציפייתה) של הכלה המיועדת -טבעת אירוסין עם יהלום או מגוון יהלומים.

 

פרמטרים לבחירת היהלומים:

 

משקל האבן, צבע האבן, רמת ניקיון - איכות האבן וצורת היהלום. בדרך כלל נהוג לבחור יהלום עגול, הרוב מזמינים אכן יהלום עגול, אבל יש צורות נוספות שבהן חותכים יהלומים: אובלי, מלבני, לב, אגס.

חיתוך האבן הוא חשוב מאוד ויש לבדוק שהליטוש ברמה גבוהה ואין באבן פגמים או נקודות כהות.

 

תעודת אחריות: 

 

חשוב מאוד לוודא שקיבלתם ממעצב טבעת האירוסין או החנות, תעודת אחריות על הטבעת על כל חלקיה, הזהב, היהלום והעיצוב האישי. תעודת האחריות משמשת את בני הזוג גם לצרכי וידוא שהזהב איכותי וגם לצרכי ביטוח.

 

חשוב מאוד גם לקבל תעודה על היהלום: 

 

תעודה על היהלום מזמינים מהבורסה ליהלומים והיא כרוכה בעלות נוספת של 50 עד 100 דולר. בתעודה הגמולוגית יהיה כתוב במדויק מהי רמת הליטוש של ואיכות היהלום שרכשתם, אשר משפיעים רבות על מחיר טבעת האירוסין שיכול להגיע לאלפים רבים של שקלים.

טווחי מחירים לטבעות אירוסין: 

 

מחיר הטבעת תלוי בעיקר בגודל האבן. מחירים לדוגמה: 1,500 שקלים לטבעת עם אבן 10 נקודות, טבעת רבע קאראט עם אבן 25 נקודות תעלה 4,000 שקלים. 

 

טבעת אירוסין זהב לבן בסגנון מחוספס עם יהלום אחד

טבעת אירוסין זהב לבן בסגנון מחוספס עם יהלום אחד

 

 טבעת אירוסין טוויסט עם יהלום אחד

טבעת אירוסין טוויסט עם יהלום אחד

 

טבעת אירוסין קלאסית

טבעת אירוסין קלאסית

 

לחצו כאן לצפייה בגלריית טבעות אירוסין של הוד מקבילי

אחרי ההצעה: בחירת טבעות נישואין לבני הזוג

ההבדל העיקרי בין טבעת נישואין לטבעת אירוסין הוא בשני פרמטרים:

 

הראשון, האבן - טבעת נישואין המיועדת לקידושין צריכה להיות חלקה ועל כן, נטולת אבן. על פי ההלכה, אגב, טבעת נישואין צריכה להיות שווה פרוטה, כלומר - הטבעת נישואין לא צריכה, על פי הדת, להיות עשויה מזהב (כי מה יעשה אדם עני שאין ביכולתו לרכוש זהב, לא יתחתן?). אולם, בימינו נהוג לקדש את האישה, בטבעת נישואין מזהב.

 
כל האמור לעיל לגבי טבעת אירוסין וטיב הזהב שלה חל גם במקרה של בחירת טבעת נישואין: חשוב לרכוש טבעת שנושאת חתימה, חותמת ותעודה שמעידה על איכות הטבעת.

 

בעת בחירת הזהב יש לברר בכמה קראט מדובר:

 

9 אחוז קראט הוא הזהב הזול ביותר (כי מדובר במתכות ואחוז הזהב הטהור נמוך). טבעת זהב 9 קראט, כמו גם טבעות עם ציפוי זהב, רגישה מאוד למזג האוויר ולמים, ועל כן רצוי לא להביא אותה במגע עם מים.

 

הזהב הנפוץ ביותר בשימוש בטבעות הוא זהב 14 קראט, שאמור להיות עמיד לפגעי מזג האוויר ומגע עם מים. מי שממש רוצה להשקיע, ירכוש זהב באחוזי קראט גבוהים יותר: 18 קראט (75 אחוז זהב טהור).

 

ככל שאחוז הקראט גבוה יותר - כך מחירה של הטבעת גבוה יותר, בהתאם למחיר הזהב הטהור. כך שאל תתפעלו ממי שמציע לכם טבעת זהב במחיר זול עד חשוד, שכן רוב הסיכויים שמדובר בטבעת זהב מאיכות נחותה.


כדאי לדעת: זהב צהוב יחמיא לבעלות עור בהיר, זהב לבן יתאים לבעלות עור כהה.

 

אין הבדל בין זהב צהוב לבין זהב לבן:

 

גם מחירם זהה, פשוט מדובר בתערובות שונות של מתכות ואחוז זהב טהור זהה אשר משפיע כאמור על מחיר הטבעת הסופי.

 

טרנדים בטבעות נישואין:

 

גם בתחום הזה יש מגמות אופנה, מתברר.

 

בקיץ 2013 ובחורף 2014 ראינו את טרנד הטבעות בזוגות, שלישיות ורביעיות: צמדים או זוגות או רביעיות של טבעות זהב דקות, כאשר מקדשים על אחת מהן ועונדים את כל הטבעות ביחד על האצבע.  זהב צהוב לבן.

 

טבעות נישואין לגבר ולאישה מזהב צהוב

טבעות נישואין לגבר ולאישה מזהב צהוב

 

 טבעת נישואין לאישה עשויה זהב צהוב 18 קראט

טבעת נישואין לאישה עשויה זהב צהוב 18 קראט

 

טבעת נישואין לאישה בסגנון מודרני עם תוספת של פסי זהב

טבעת נישואין לאישה בסגנון מודרני עם תוספת של פסי זהב

 

לחצו כאן לצפייה בגלריית טבעות נישואין של הוד מקבילי.

 

המדריך לקניית טבעות אירוסין ונישואין נכתבה בשיתוף ובראיון עם הוד מקבילי, למד באקדמיה לאומנות "בצלאל" ובוגר בית הספר לתכשיטנות "אומנית". הוד מקבילי עוסק בתחום הצורפות מעל 20 שנה, מעצב טבעות אירוסין ונישואין ובעל גלריה לתכשיטים הממוקמת בבית חרות (כפר ויתקין).

 

לאתר של הוד מקבילי

 

שיהיה במזל טוב!

 

אולי יעניין אותך גם:
מעוניין לחגוג אירוע?
אנחנו מזמינים אתכם לחגוג את האירוע שלכם. מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:
הצטרפו למועדון החברים
הצטרפו אלינו ואנחנו נדאג לעדכן אתכם בכתבות ומתכונים חדשים